21.7 C
İstanbul
Perşembe, Haziran 20, 2024

Bir Kitabevi Daha Beyoğlu’na Veda Ediyor

Eskiden birçok kitabevinin yer aldığı Beyoğlu’nda, her geçen gün bir kayıp daha yaşanıyor. Encore Kitabevi, Beyoğlu’na veda ettiğini duyurdu.

Encore yayınları 2003 yılında, Lacancı psikanalizin felsefe, din, sanat, ideoloji ve politikada eleştirel yorumlar için özgün bir araç olduğu öncülüyle yayınlarına başladı.

Beyoğlu Belediyesi’nden ‘Sağlık Çalışanları Fotoğraf Sergisi’

Encore Kitabevi, Zizek’in ve Badiou’nun Çalışmalarını Yayımlıyordu

Kitaplarıyla “okurun sadece yeni bir şey öğrenmiş olmasını değil, şimdiye kadar bildiğinin öteki, yani rahatsız edici tarafından bir şeylerin farkına varmasını sağlamayı” amaçlayan yayınevi amiral gemisini oluşturan Slovenyalı filozof Slavoj  Zizek’in psikanalitik/politik kitaplarının yanı sıra Sol’un sorunlarını yeni bir bakışla tartışan Fransız filozof Alain Badiou’nun çalışmalarını yayımlıyor.

Zizek, Badiou ve benzer çizgideki politik yayınlar dışında sinema, müzik ve edebiyat kitapları da yayımlayan Encore Yayınları, Beyoğlu’nda bulunan kitabevinin kapanacağını duyurdu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan yayınevi, “Encore Kitabevi kapanıyor. Ocak son…” dedi.

Encore Yayınları, 2009’da Boğaziçi Üniversitesi’nde, 2012’de Mimar Sinan Üniversitesi’nde düzenlediği Zizek konferanslarıyla alanda önemli bir çalışmaya imza atmıştı.

EN SON HABERLER