26.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

Şair Ali Haşim Şişman’ın KESİNTİLER Şiir Kitabı KDY’den Çıktı

KESİNTİLER, 2011-2021
“158 yıl önce, hiç eskimeyen bir emelle, İstanbul’da bir okul kuruldu. Sanatçısından bilim insanına, birçok mezunu ülkemizde ve dünyada saygın çalışmalara imza atmış kişilerin yetiştiği bu okuldaki çocuklar, 7 günün 24 saatini birlikte geçirir, ekmeği ve suyu paylaşmayı, kardeşliği burada öğrenirler. “
Bu kitap, 50 yılı aşkın süredir edebiyatımızı, mezunları arasında bulunan önemli kalemler haricinde, “Sait Faik Hikâye Armağanı” ile destekleyen bu okula; “Şefkat Yuvası” Darüşşafaka Cemiyeti’ne, “bu sefer edebiyattan bir katkı sunulsun” fikrinden hareketle oluşturuldu. 10 yıldır kenar köşede bekleyen kelimeler, öğrencilerin eğitimine destek olma amacıyla bir araya geldi.
Kesintiler, 2011-2021 yılları arasında beliren 20 şiiri kapsıyor. Sözün şiir formuyla tanışıklığı dedesinin vefatıyla 9 yaşında kendisinde ifadesini bulan Ali Haşim Şişman, bu uğraşını insan oluşta hayati ve kritik anların billurlaştığı, öze yürüyüş hali olarak yorumlamakta.
KDY tarafından yayımlanan eser, yalnızca dijital platform üzerinden edinilebiliyor.

Kitabı satın almak için: https://www.kitapyurdu.com/kitap/kesintiler-/605261.html

Ali Haşim Şişman Hakkında:
’91 Haziran, Beyoğlu, Arapcami mahallesi doğumlu. İlk şiirini 9 yaşında dedesinin bir bayram sabahı cami merdivenin de vefat etmesinin tesiriyle kaleme aldı. 18 yaşında tanıştığı Küratör Mehmet Lütfi Şen’in öncülüğünde gerçekleştirilen “Şiir Sanatı” dersleri ve poetik okumalar topluluğuna katılarak üç yıl süresince modern dünya edebiyatı ve Türk edebiyatında kaleme alınmış poetik metinlerin irdelendiği topluluk bünyesinde incelemelerini gerçekleştirdi. 2016 yılında dört sayı üretilen “Mürdüm, Şiir ve Edebiyat” adlı fanzini fakülteden arkadaşlarıyla birlikte çıkardı. Birtakım dijital dergilerde çeşitli mahlaslarla sunduğu edebi kritik yazıları yayımlandı. Kesintiler’de yer alanlar, 2011-2021 yılları arasında yazdığı 20 şiirden oluşmaktadır. Şiire ilişkin çabalarını, “hatırlama” ve “terapi” arayışıyla devam ettirmektedir.

EN SON HABERLER