25 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

Üç İstanbul Belediyesinden Ortak Atatürk Yürüyüşü ve Gençlik Festivali

Beyoğlu, Şişli ve Beşiktaş Belediyeleri, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105. yıl dönümü olan 16 Mayıs’ta anlamlı bir yürüyüş düzenledi. Üç ilçenin belediye başkanları, gençlerle birlikte Dolmabahçe’den Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için ilk adımını attığı Karaköy Rıhtımı’na kadar yürüdüler.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, ilk defa düzenlenen “Hep Birlikte 19 Mayıs Gençlik Festivali” Dolmabahçe’den Karaköy’deki ‘İlk Adım Anıtı’na yürüyüşle başladı. Festival, Beşiktaş Belediyesi tarafından Barbaros Meydanı ve Cüneyt Arkin Sanatçılar Parkı’nda, Şişli Belediyesi tarafından ise Cemil Candaş Sanat Merkezi’nde çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Ayrıca, Kent Kültür Merkezi, Fatma Girik, Maçka Demokrasi ve Habitat Parkı’nda birçok etkinlik düzenlenecek. Beyoğlu Belediyesi 17-19 Mayıs tarihlerinde gezi karavan tiyatrosu ve Beyoğlu’nun farklı noktalarında tiyatro gösterileri sahneleyecek. 18 Mayıs’ta Çıksalın Parkı Basketbol sahasında sokak basketbol turnuvası, 19 Mayıs’ta ise etkinliklerin yoğunluğu artacak. Ünlü sanatçı Candan Erçetin, Beyoğlu’nda İBB Miniatürk otoparkında konser verecek. Üsküdar Belediyesi ise 19 Mayıs kutlamalarını Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde gerçekleştirecek.

EN SON HABERLER