28.2 C
İstanbul
Salı, Temmuz 23, 2024

Sağlık Bakanı Koca Açıkladı: 15 Kişide Mutasyonlu Virüs Tespit Edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamasında, Türkiye’de 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edildiğini açıkladı.

Ayrıca son dönemde İngiltere’den Türkiye’ye girmiş kişilerin tamamının da geriye dönük tarama altına alındığını belirten Koca,Halk Sağlığı Referans laboratuvarlarının da yurdun çeşitli bölgelerinden düzenli taramalar yaptığını aktardı.

Çin Aşısı Türkiye’de: Aşılama Ocak Ayının 2. Haftası Başlayabilir

Fahrettin Koca: ’15 Kişide Mutasyonlu Virüs Tespit Edildi’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları şu şekilde:

“İngiltere’den son dönemde yurda giriş yapan ve PCR test sonucu pozitif çıkan kişilerden geriye dönük taramalar neticesinde 15 kişide yeni mutasyon ile uyumlu virüs yükü tespit edilmiştir.”

Temas Çevreleri Karantinada

“Bu kişiler tarama başladığından beri izolasyon altındadır. İzolasyonları devam eden kişilerin temas çevreleri de karantinaya alınmış ve yaygın temas taraması yapılmış ve kontrol altına alınmıştır. Yurt çapında yapılan düzenli taramalarda mutasyonlu virüs İngiltere’den giriş yapan kişiler dışında tespit edilmemiştir.

İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur. Gelişmelerden vatandaşımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

EN SON HABERLER