22.5 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

Tüketimin Ardındaki Beyoğlu Etkinliği Düzenleniyor

İBB Şehir Planlama Müdürülüğü, Beyoğlu Senin etkinlikleri kapsamında Adil Beyoğlu teması altında ve Yapı Kredi Kültür Sanat’ın katkılarıyla geçtiğimiz hafta ilki gerçekleştirilen “Tüketimin Ardındaki Beyoğlu” keşif yürüyüşünün ikincisi 24 Şubat Perşembe  saat 11:00 ‘da gerçekleştirilecek.

Katılımcılanı Beyoğlu’nun  pek görünmeyen yüzüne bakmaya, kullanılan kaynaklardan arta kalanların kenti nasıl etkilediği, hangi mekanizmaların ortaya çıkışına neden olduğu konusunda düşünmeye davet eden bir yürüyüş Yapı Kredi Kültür Sanatın Galatasaray binasından başlayacak ve Tarlabaşı-Dolapdere güzergahında devam edecek.

Beyoğlu’nda kültür, eğlence, yeme-içme mekânlarındaki süregiden üretim ve tüketim, her gün devasa boyutta atığın ortaya çıkmasına yol açıyor. Barlardan ve lokantalardan çıkan cam, yayınevlerinden çıkan kâğıt, büyük giyim mağazalarından çıkan tekstil atıkları nereye gidiyor, nerelerde bekliyor? Bu yürüyüş rotası, katılımcıları Beyoğlu’nun bu pek görünmeyen yüzüne bakmaya, kullanılan kaynaklardan arta kalanların kenti nasıl etkilediği, hangi mekanizmaların ortaya çıkışına neden olduğu konusunda düşünmeye teşvik ediyor. Yapı Kredi Kültür Sanat’ın Galatasaray’daki merkezinde başlayıp Tarlabaşı-Dolapdere yönünde devam edecek olan yürüyüşün anlatıcıları “Araf’ta Bir Beyoğlu” projesi ekibinden araştırmacı Aslı Sarığlu, Geri Dönüşüm İşçileri Derneği’nden Ali Mendillioğlu ve Sıfır Ayrımcılık Derneği’nden Elmas Arus.

Etkinlik rezervasyonlu olup, kontenjan 15 kişiyle sınırlıdır.

Rezervasyon için tıklayınız.
18 yaşından büyük herkes katılabilir. Etkinlik süresi en az 3 saattir.keşif yürüyüşü

 

EN SON HABERLER